Poseł SPD o ambasadorze Ukrainy w Berlinie: Jest nie do zniesienia

Olaf Scholz. 9.12.2021, Berlin, Niemcy kanclerz
Olaf ScholzBloomberg / Liesa Johannssen-Koppitz
16 marca 2022

Poseł współrządzącej w Niemczech SPD i parlamentarny sekretarz stanu Soeren Bartol wyraził niezadowolenie z działań ambasadora Ukrainy w Berlinie Andrija Melnyka. “Myślę, że ten ambasador jest teraz nie do zniesienia” - napisał Bartol na Twitterze. Tweet został już usunięty - informuje w środę dziennik "Die Welt".

Melnyk domagał się wcześniej, by rząd kanclerza Olafa Scholza wydał nowe oświadczenie w sprawie wojny na Ukrainie. Jego zdaniem od czasu pierwszego oświadczenia wiele się wydarzyło. "Dlatego kolejna jasna deklaracja miałaby ogromne znaczenie nie tylko dla nas, Ukraińców, ale z pewnością także dla Niemców" - stwierdził Melnyk.

"Nie tak postępuje się w stosunku do zaprzyjaźnionego kraju" – napisał Bartol. "A przede wszystkim nie wobec kanclerza, rządu federalnego, który właśnie pomaga Ukrainie wraz z niemieckim Bundestagiem" - relacjonuje wpis posła "Die Welt".

Jeden z niemieckich dziennikarzy opublikował screen wpisu polityka SPD z komentarzem: ". Mężczyzna reprezentuje kraj, który został napadnięty. Jakie to żenujące, jakie to wstydliwe dla parlamentarnego sekretarza stanu". 

Po krytyce, która na niego spadła Bartol napisał na Twitterze: "Usunąłem tweeta na temat ambasadora Ukrainy Melnyka. Zwłaszcza cudzysłów był dla niego lekceważący, za co serdecznie przepraszam. To są złe czasy, sytuacja jest nie do zniesienia dla strony ukraińskiej". 

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.