„Noc w stolicy minęła stosunkowo spokojnie. Kilkukrotnie zadziałały systemy obrony przeciwlotniczej” – poinformował Kliczko w nagraniu na Telegramie (https://t.me/vitaliy_klitschko/1246).

Jak dodał, w mieście „jeżdżą samochody, pracują sklepy spożywcze i większość aptek państwowych”. Mieszkańcy stoją jednak w długich kolejkach po leki, dlatego Kliczko zaapelował do właścicieli prywatnych aptek o ich otwarcie.

Kliczko wskazał, że otwarte są dwa mosty na Dnieprze, zaapelował jednak, by „nie przemieszczać się, jeśli nie ma takiej konieczności”.

Reklama

Od początku wojny w Kijowie urodziło się 390 dzieci: 199 chłopców i 191 dziewczynek – poinformował Kliczko.

Kliczko powiadomił, że szpitale w mieście mają niezbędne zaopatrzenie i działają, a lekarze „są na dyżurze bojowym” (https://t.me/vitaliy_klitschko/1245).

O lemurze, który urodził się w stołecznym zoo, Kliczko powiedział, że „nie bez przyczyny dano mu imię Bayraktar” – podała agencja Interfax-Ukraina.

Tureckie bezzałogowce Bayraktar są używane do obrony przez siły ukraińskie. Służą one m.in. do rozpoznania i naprowadzania artylerii, a także do bezpośredniego atakowania celów bombami.(PAP)