Szymon Hołownia poinformował, że Zarząd Polski 2050 i Naczelny Komitet Wykonawczy PSL podjęły decyzję o zawiązaniu koalicji na wybory do PE. Stworzymy wspólne listy we wszystkich okręgach po to, by pokazać, że jest możliwa Trzecia Droga do Europy - powiedział marszałek Sejmu, lider Polski 2050.

"Nasza współpraca układa się wzorowo, a - skoro tak się układa - to przez te wybory też przejdziemy razem" - powiedział w środę Hołownia na wspólnej konferencji prasowej z szefem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

Zaznaczył, że Polska 2050 i PSL stworzą wspólne listy we wszystkich okręgach wyborczych. Podkreślił, że koalicja będzie reprezentowała tych, "którzy nie są bezkrytycznymi +eurofanami+", "którym się wszystko w Europie podoba i wystarczy, że tam jesteśmy, ale nie są też po stronie niebezpiecznych +polexitowców+".

"Chcemy iść do Europy po to, żeby w pragmatyczny sposób załatwić polskie sprawy, ważne dla polskich przedsiębiorców, naukowców, studentów, producentów" - zadeklarował Hołownia.

Tegoroczne wybory do PE odbędą się w różnych państwach UE 6-9 czerwca. Polacy 9 czerwca będą wybierać 53 posłów do Parlamentu Europejskiego.