Biedronka zamrozi ceny brutto 4 tys. produktów od kwietnia, pomimo wzrostu stawki VAT na żywność do 5% z 0%, podała sieć.

"Zgodnie z obowiązującym prawem, od kwietnia br. powraca standardowa stawka VAT 5% na wybrane kategorie produktów żywnościowych. Jednakże, klienci Biedronki zapłacą za nie tyle samo co w marcu, ponieważ sieć utrzyma regularne ceny brutto. Wyjątkiem będzie tu przede wszystkim pieczywo, w szczególności pochodzące od małych lokalnych dostawców, oraz warzywa i owoce, których ceny zmieniają się na bieżąco ze względu na zależność od sezonu wegetacyjnego" - czytamy w komunikacie.

"Zawsze stoimy po stronie klientów i ich oszczędności. Dzięki utrzymaniu cen regularnych ponad 4000 produktów, klienci Biedronki nie zauważą wzrostu podatku VAT 5% na podstawowe produkty żywnościowe. Oczywiście, nadal będziemy proponować promocje w duchu Biedronkowych Oszczędności, tak aby wspierać rodziny w Polsce. Mamy najlepsze ceny od blisko 30 lat, i to w każdym zakątku kraju" - powiedział dyrektor działu zakupów w sieci Biedronka Grzegorz Pytko, cytowany w komunikacie.

W połowie marca Ministerstwo Finansów podjęło decyzję o nieprzedłużaniu po 31 marca 2024 roku okresowego obniżenia stawki VAT na podstawowe produkty spożywcze.

Na koniec 2023 r. sieć Biedronka - należąca do Jeronimo Martins - liczyła 3 569 placówek.

(ISBnews)