Ceny produktów w ramach podstawowego koszyka zakupowego nie zostaną w kwietniu podniesione o podatek VAT, pomimo powrotu stawki tego podatku na produkty żywnościowe do 5% (z obecnych 0%), podała sieć Aldi.

"Bierzemy VAT na siebie, jest to realne trzymanie ręki na pulsie w kontekście oszczędności Polaków. [...] Wśród produktów bez podwyżki o VAT znajdziemy m.in.: pieczywo, świeże mięso, masła, mleka, jaja, sery żółte, mąki, kasze, ryże, oleje" - czytamy w komunikacie.

"Aldi jest niezawodnym dostawcą żywności na każdą kieszeń - bez kompromisu dla jakości. Decyzja o niepodnoszeniu cen o podatek VAT na tak szeroką gamę produktów, to kolejny krok naszej sieci w stronę ułatwiania oszczędzania Polakom. To nasz priorytet, dlatego niezmiennie monitorujemy sytuację rynkową i zawsze stoimy na straży dobrych cen" - powiedział dyrektor ds. Wsparcia Zarządzania Kategoriami Aldi Polska Łukasz Janota, cytowany w materiale.

W połowie marca Ministerstwo Finansów podjęło decyzję o nieprzedłużaniu po 31 marca 2024 roku okresowego obniżenia stawki VAT na podstawowe produkty spożywcze.

Aldi w Polsce posiada ponad 300 sklepów i zatrudnia ponad 4 400 pracowników.

(ISBnews)