Posłowie PiS: Jacek Sasin oraz Przemysław Czarnek poinformowali w czwartek rano, że politycy ich ugrupowania przeprowadzą w tym dniu serię kontroli w ministerstwach rządu Donalda Tuska, aby sprawdzić stan realizacji obietnic wyborczych.

W tym tygodniu upływa 100 dni działalności rządu Donalda Tuska. Jeszcze w kampanii wyborczej politycy Koalicji Obywatelskiej zapowiadali, że w tym czasie zrealizują tzw. 100 konkretów.

"Przez cały tydzień mówimy o tym, że podczas tych 100 dni doszło do wielkiego oszustwa. Doszło do tego, iż wszystko to, co zostało obiecane, a właściwie zdecydowana większość tego, co zostało obiecane, nie zostało dotrzymane. To główne przesłanie tych 100 dni" - mówił Sasin.

Zaznaczył, że politycy rządzącej koalicji przekonują, iż ciężko pracują i chcą zrobić wszystko, by swoje obietnice spełnić, dlatego politycy Zjednoczonej Prawicy postanowili powiedzieć "sprawdzam".

"Dzisiaj nasi posłowie, politycy Zjednoczonej Prawicy od rana odwiedzają ministerstwa, po to, aby sprawdzić, jaki jest stan prac nad realizacją obietnic tego rządu. Czy rzeczywiście jest tak, że są pisane projekty, że urzędnicy i ministrowie w pocie czoła pracują, by to co obiecali Polakom wykonać" - poinformował Sasin.

Dodał, że politycy PiS chcą też sprawdzić, czym podczas pierwszych 100 dni zajmował się rząd. "Media donoszą, że głównie zajmował się wypłatą nagród, zakupami nowych samochodów, urządzaniem się nowych ministrów w swoich ministerstwach" - powiedział Sasin.

Politycy PiS sprawdzają czym zajmował się rząd

Sasin zapowiedział też, że w piątek w siedzibie PiS odbędzie się konferencja podsumowująca całą akcję. "O godz. 9.30 wielkie podsumowanie wielkiej kontroli poselskiej, którą dzisiaj prowadzą nasi politycy w resortach rządu Donalda Tuska" - oświadczył Sasin.

W podobnym tonie wypowiadał się Czarnek. Jak mówił, politycy ZP sprawdzą dokładnie "dlaczego Donald Tusk, dlaczego Szymon Hołownia, dlaczego Kosiniak-Kamysz okłamali bezczelnie Polaków przed 15 października, że w 100 dni zaproponują 100 konkretów".

"Nie ma żadnych 100 konkretów, jest 100 kłamstw. Dzisiejsza kontrola we wszystkich ministerstwach pokaże jak to wygląda, a jutro o 9.30 na Nowogrodzkiej zapraszamy na wielkie podsumowanie 100 dni kłamstw Tuska, Kosiniaka-Kamysza, Hołowni, PO, Trzeciej Drogi, PSL, Polskki2050 i Lewicy" - podsumował Czarnek.

100 konkretów

Zapowiedziane przez Koalicję Obywatelską "100 konkretów", to zestaw propozycji programowych przedstawionych przed wyborami parlamentarnymi 15 października, w wyniku których KO wraz z koalicjantami - Trzecią Drogą i Lewicą - objęła władzę. Według deklaracji, 100 konkretów miało zostać zrealizowanych w 100 dni od objęcia rządów; w piątek upłynie 100 dni od zaprzysiężenia rządu Donalda Tuska.