Ukraińskie wojska przeprowadziły w środę atak rakietowy na rosyjski poligon w miejscowości Triochizbenka w okupowanym obwodzie ługańskim na wschodzie kraju; zginęło co najmniej 10 żołnierzy - poinformował w czwartek portal RBK-Ukraina za doniesieniami niezależnego rosyjskiego kanału na Telegramie ASTRA.

Uderzenia dokonano przy pomocy trzech pocisków rakietowych, prawdopodobnie wystrzelonych z wyrzutni HIMARS. Dokładna liczba zabitych i rannych nie jest znana - przekazało opozycyjne rosyjskie medium, powołując się na własne źródła.

Atak w obwodzie ługańskim to kolejna taka operacja ukraińskich sił w ostatnich tygodniach. W drugiej połowie lutego armia potwierdziła co najmniej trzy uderzenia rakietowe na zgrupowania rosyjskich najeźdźców w pobliżu okupowanej Nowej Kachowki w obwodzie chersońskim. W ocenie przedstawiciela wywiadu wojskowego Ukrainy (HUR) Andrija Jusowa zginęło ponad 60 żołnierzy agresora.

W tym samym czasie doszło do podobnego uderzenia na siły rosyjskie nieopodal wsi Trudiwskie w rejonie (powiecie) wołnowaskim w obwodzie donieckim. Jak informowała rosyjska redakcja BBC, także wówczas śmierć poniosło co najmniej 60 wojskowych. (PAP)

oprac. Piotr Celej

szm/ ap/

arch.