Koalicja Platformy Obywatelskiej (KO), Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy będzie rozmawiać o możliwości wprowadzenia kredytu 0%, być może w zmodyfikowanej formie, zapowiedział poseł Platformy Obywatelskiej (PO) Andrzej Domański.

"My się z żadnej obietnicy nie wycofujemy, będziemy rozmawiać z naszymi partnerami w koalicji na temat możliwości wprowadzenia tego rozwiązania być może w zmodyfikowanej formule" - powiedział Domański w radiu Zet.

Kredyt 0 proc. tematem rozmów

Przyznał, że tego rozwiązania nie ma w umowie koalicyjnej.

"Będziemy rozmawiać z Trzecią Drogą i Lewicą jakie rozwiązania wprowadzą, żeby kredyt był również w Polsce dostępny także dla osób słabiej zarabiających" - dodał.

Kredyt 0% na pierwsze mieszkanie to jeden z elementów programu, który został zaproponowany przez Koalicję Obywatelską przed wyborami parlamentarnymi. Miałby być przeznaczony ma być dla osób, które nie ukończyły 45. roku życia i nie posiadają własnego mieszkania. Szczegółów nie podano.

Kredyt 0 proc. konkurencją dla kredytu 2 proc.

Kredyt 0% miałby być konkurencyjny wobec kredytu "Bezpieczny kredyt 2%", który obowiązuje od lipca br. dla osób chcących kupić pierwsze mieszkanie obowiązuje od lipca.

Obejmuje m.in. dopłaty do rat kredytu mieszkaniowego (różnicy między stałą stopą ustaloną w oparciu o średnie oprocentowanie kredytów o stałej stopie w bankach kredytujących, a oprocentowaniem kredytu zgodnie ze stopą 2%. Dopłaty mają obowiązywać przez 10 lat.

(ISBnews)