NASK ostrzegła w środę przed nową kampanią phishingową, tym razem wymierzoną w kierowców, którzy poruszają się po płatnych odcinkach dróg w Polsce. Przestępcy wykorzystują w niej wizerunek systemu e-TOLL.

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa poinformowała w środę, że zespół CERT Polska (Computer Emergency Response Team) zaobserwował nową kampanię phishingową, tym razem wymierzoną w kierowców, którzy poruszają się po płatnych odcinkach dróg w Polsce. Przestępcy wykorzystującą w niej wizerunek systemu e-TOLL.

"Użytkownicy otrzymują wiadomości SMS informujące o rzekomym nieuiszczeniu w terminie opłaty za przejazd. Wezwani są do działań, które mają zapobiec umieszczeniu ich na +czarnej liście+. Otwarcie linku zawartego w wiadomości przekierowuje na stronę łudząco podobną do prawdziwego serwisu internetowego systemu e-TOLL" - ostrzegła NASK.

Dodano, że fałszywa strona ma na celu wyłudzenie danych logowania do bankowości internetowej, co w konsekwencji może doprowadzić do kradzieży pieniędzy z konta ofiary.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ maak/