Współpraca Pawła Kukiza ze Zjednoczoną Prawicą ubogaci nasz obóz patriotyczny - powiedział "Super Expressowi" premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki w "SE" wypowiedział się o Pawle Kukizie oraz o szefie Suwerennej Polski, ministrze sprawiedliwości Zbigniewie Ziobrze.

Premier powiedział m.in., że "Paweł Kukiz zawsze myślał o tym, żeby było bardziej uczciwie, żeby obywatele bardziej uczestniczyli w życiu publicznym". "Sądzę, że jego współpraca ze Zjednoczoną Prawicą ogromnie ubogaci nasz obóz patriotyczny" - dodał.

Jak relacjonuje "SE", premier ocenił też trudną współpracę z Suwerenną Polską, "ale mimo wszystko ich także widzi na wspólnych listach". "Jesteśmy Zjednoczoną Prawicą i, wbrew pozorom, potrafimy rozmawiać ze wszystkimi" - zapewnił szef rządu.

Jak zaznaczył, PiS jest "partią dużego namiotu" i dziś jest w nim także Suwerenna Polska, która trudzi się z reformą wymiaru sprawiedliwości. "Bardzo ważną reformą, i życzę im sukcesu, bo to będzie dobre dla Polski. Niestety, cały czas ten system wymiaru sprawiedliwości nie domaga" - powiedział.(PAP)

agzi/ dki/