Fogiel poinformował w ubiegły piątek w Polsat News, że w związku z tym, że został przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, będzie powoli przekazywał "pałeczkę rzecznikowania", by móc wykonywać obowiązki komisyjne.

Na konferencji prasowej po posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS w czwartek Fogiel poinformował, że nowym rzecznikiem partii został poseł PiS Rafał Bochenek, który był już wcześniej rzecznikiem prasowym rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego.

Reklama

Bochenek chce iść w ślady Fogla

"Będę robił co mógł, żeby ta komunikacja - śladem mojego poprzednika - przebiegała jak najbardziej sprawniej" - oświadczył Bochenek, dziękując Komitetowi Politycznemu PiS i prezesowi partii Jarosławowi Kaczyńskiemu za powierzone zaufanie.

Jak dodał, chciałby, aby dziennikarze byli zadowoleni z jego pracy, a przede wszystkim "mieszkańcy i obywatele naszej ojczyzny, aby na bieżąco byli informowani o działaniach PiS".

Polityk podziękował też Foglowi, za lata, które poświęcił nad komunikacją partii. "Pracowałem na tym odcinku i już wiem, że nie jest on łatwy, jestem pełen podziwu i mam nadzieję, że jeszcze nieraz będę mógł liczyć na twoje wsparcie" - dodał Bochenek zwracając się do Fogla.

Gratulacje Bochenkowi złożyła na Twitterze m.in. b. premier, europosłanka Pis Beata Szydło. "Gratulacje dla Rafała Bochenka, nowego rzecznika PiS! Z Rafałem wspaniale współpracowało nam się, gdy był rzecznikiem mojego rządu i nie wątpię, że równie dobrze poradzi sobie z nowym zadaniem" - napisała.

Decyzje dyscyplinarne ws. sytuacji PiS na Śląsku

Fogiel poinformował też, że Komitet Polityczny PiS podjął również decyzje dyscyplinarne "w sprawach zgłaszanych przez regiony".

Dopytywany przez dziennikarzy, czy decyzje dyscyplinarne dotyczyły sytuacji na Śląsku, gdzie PiS straciło większość w sejmiku wojewódzkim, Fogiel przyznał, że "m.in. padł wniosek ze strony rzecznika dyscyplinarnego ws. tych członków PiS, którzy postanowili barwy partyjne".

W poniedziałek PiS straciło większość w Sejmiku woj. śląskiego. Po utworzeniu przez marszałka regionu Jakuba Chełstowskiego i trojga dotychczasowych radnych PiS klubu "Tak! Dla Polski" głosowali oni z dotychczasową opozycją, m.in. wybierając nowy zarząd województwa. (PAP)

autor: Rafał Białkowski