"Kontynuujemy politykę prorodzinną, którą rozpoczynała premier Beata Szydło, a ministrem rodziny była pani Elżbieta Rafalska" - podkreśliła Witek. Jej zdaniem, świadczy to o wiarygodności PiS.

Marszałek Sejmu oceniła, że "ten rok był bardzo trudny, także dla wielu polskich rodzin". "Polski Ład daje nową nadzieję" - powiedziała.

"Nasz rząd zawsze traktował rodzinę całościowo. To nie tylko te skarby rodziny - dzieci, ale także rodzice, dziadkowe. Polski Ład odpowiada na zapotrzebowanie każdej z tych grup" - zaznaczyła Witek.

Reklama

Zwróciła uwagę na program Polskiego Ładu - mieszkanie bez wkładu własnego. Według marszałek Sejmu, "młodzi chcą mieć mieszkanie nie na wynajem, ale własne".

"Gwarantujemy do 100 tys. złotych gwarancji państwa na ten wkład. To nie jest żywa gotówka, ale gwarancja państwa dla banku, że te pieniądze są. Jeżeli w trakcie spłacania kredytu okaże się, że w małżeństwie rodzi się drugie dziecko, państwo o 20 tys. zmniejszy ratę kapitału, jaką płacą młodzi ludzie, biorąc kredyt na mieszkanie. Jeśli rodzi się trzecie dziecko - o 60 tys. Czwarte i następne - o 20 tys. zł" - przypomniała.