Rząd RP zrobi wszystko, aby życie ludzkie chronić - powiedziała w czwartek w Sejmie premier Beata Szydło. Odpowiedzialnością całej klasy politycznej jest studzić emocje i mówić z szacunkiem o ludzkim życiu i ochronie ludzkiego życia - podkreśliła.

Premier wystąpiła w Sejmie przed głosowaniem ws obywatelskiego projektu komitetu "Stop aborcji". Zaznaczyła, że głosowała za tym, żeby projekt ws ochrony życia trafił pod obrady Sejmu. "Ponieważ jestem za ochroną życia" - oświadczyła.

"Jako premier RP czuję się odpowiedzialna za ochronę życia, za to, żeby życie ludzkie było szanowane i godnie traktowane i ażeby dyskusja o ochronie życia była pełna szacunku i godności. Szanujmy różne poglądy i głosy" - mówiła szefowa rządu.

Dodała, że szanuje tych, którzy chcą "inaczej debatować o ochronie życia ludzkiego". "Uważam, że odpowiedzialnością Wysokiej Izby, całej klasy politycznej, nas wszystkich przed Polkami i Polakami jest dzisiaj studzić emocje i mówić z szacunkiem o ludzkim życiu i ochronie ludzkiego życia" - powiedziała premier.

"Rząd RP zrobi wszystko, żeby życie ludzkie chronić" - oświadczyła i zaprezentowała trzy zobowiązania rządu ws. ochrony życia ludzkiego.