Czego boi się papież? Jaki jest cel mojego życia? Jak być miłosiernym względem tych, którzy mordują chrześcijan? - to niektóre z pytań, jakie młodzież chciałaby zadać Franciszkowi. Pytania do papieża znajdą się w specjalnej księdze, którą młodzi jesienią chcą podarować Franciszkowi. Marzą o prywatnej audiencji, na której ją wręczą.

Nad tym, jakie zagadnienia młodzi chcieliby poruszyć, gdyby mogli bezpośrednio porozmawiać z papieżem zastanawiali się członkowie międzynarodowego ruchu Komunia i Wyzwolenie (wł. Comunione e Liberazione). W czasie Światowych Dni Młodzieży zorganizowali więc wystawę w krakowskim Pałacu Sztuki, w czasie której poruszano takie tematy jak nauka, praca, wolontariat, czas wolny, przyjaźń, miłość, wiara, duchowość, powołanie. Na końcu wystawy czekało na zwiedzających pomieszczenie, w którym mogli zadać pytania papieżowi - można je było przesłać drogą elektroniczną do organizatorów projektu lub zapisać na kartce i wrzucić do drewnianej "skrzynki pytań".

Czynną przez 10 dni ekspozycję obejrzeli pielgrzymi z całego świata. Młodzi zadawali pytania przede wszystkim w językach: włoskim, hiszpańskim, portugalskim, angielskim, niemieckim, francuskim, polskim, ukraińskim i rosyjskim.