Netia: Spór zbiorowy w TK Telekom zakończył się porozumieniem


Warszawa, 29.06.2016 (ISBnews) - Netia otrzymała informację od swojej spółki zależnej - TK Telekom, iż osiągnięto porozumienie ze związkami zawodowymi reprezentujące pracowników TK Telekom oraz zakończono spór zbiorowy, o którego wszczęciu Netia informowała 18 maja, podała spółka. Porozumienie zakłada 50 zł podwyżki oraz zakończeniu procesu redukcji zatrudnienia w br.
"Związki zawodowe zaakceptowały następującą propozycję TK Telekom:
1. średnią zmianę wynagrodzenia zasadniczego na 1 pracownika w wysokości 50 zł przy rzeczywistym różnicowaniu kwoty podwyżki z wyrównaniem od 1 stycznia 2016; oraz
2. zakończeniu procesu redukcji zatrudnienia w bieżącym roku, z wyłączeniem osób już poinformowanych o objęciu ich redukcją" - czytamy w komunikacie.
Osoby uprawnione do uzyskania podwyżki wynagrodzenia, zgodnie z powyższymi warunkami, będą ustalane (i) w oparciu o stan zatrudnienia na dzień 1 czerwca 2016 r w odniesieniu do osób aktywnych i nie objętych procesem redukcji zatrudnienia (ii) w oparciu o ustalone kryteria takie jak efektywność, terminowość i rzetelność pracy oraz aktualny poziom wynagrodzenia, podano również.
Pod koniec lipca 2015 r. Netia sfinalizowała umowę nabycia 100% udziałów w TK Telekom od Grupy PKP za ok. 222 mln zł.
Netia S.A. to operator telekomunikacyjny, dostawca usług telewizyjnych, internetu stacjonarnego oraz mobilnego, telefonii stacjonarnej, a także telefonii komórkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r.
(ISBnews)