Paweł Piskorski ponownie został wybrany na przewodniczącego Stronnictwa Demokratycznego – poinformował w niedzielę w komunikacie sekretarz generalny SD Jan Artymowski. Piskorski był jedynym kandydatem; wybrali go delegaci obradujący w Warszawie na kongresie Stronnictwa.

Wiceprzewodniczącymi SD zostali: Andrzej Potocki, Katarzyna Munio, Marek Kucharski i Leszek Zieliński, a sekretarzem generalnym - Artymowski.

Piskorski związany był z Kongresem Liberalno-Demokratycznym, Unią Wolnością, a następnie Platformą Obywatelską. Był posłem, radnym Warszawy, a potem prezydentem stolicy, później także posłem do Parlamentu Europejskiego. Z SD związany jest od 2009 r. W ostatnich tygodniach jego nazwisko pojawiło się w mediach w kontekście „Panama Papers” - dokumentów, które wyciekły z kancelarii Mosack Fonseca w Panamie.

Reklama

Kongres SD - jak przekazał Artymowski - przyjął uchwałę, w której „z niepokojem i dezaprobatą” odniósł się do zmian, jakie zaszły w Polsce w ostatnim półroczu. „Stronnictwo Demokratyczne uważa, że jest nakazem chwili, by parlamentarne i pozaparlamentarne ugrupowania, które gotowe są bronić demokracji konstytucyjnej, potrafiły się porozumieć i - niezależnie od innych dzielących je kwestii - stworzyć wspólną demokratyczną alternatywę wobec dzisiaj rządzących” – głosi uchwała.