Meksyk: Już 28 ofiar śmiertelnych wybuchu w kombinacie petrochemicznym

23 kwietnia 2016

Do 28 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wybuchu w zakładach petrochemicznych meksykańskiego koncernu naftowego Pemex w stanie Veracruz nad Zatoką Meksykańską - podały w piątek w nocy władze tej spółki .

W oświadczeniu poinformowano, że nie odnaleziono jeszcze części pracowników, lecz nie podano ilu. W czwartek twierdzono, że nie doliczono się jeszcze ośmiu osób.

Pemex podał, że nie przeszukano jeszcze całego terenu fabryki. W akcji ratunkowej biorą też udział drony i specjalnie szkolone psy.

W szpitalu przebywa jeszcze 18 osób; łącznie rano odniosło ponad 130 osób.

Eksplozja nastąpiła w środę po południu czasu lokalnego w porcie Coatzacoalcos w południowo-wschodnim Meksyku, w jednym z największych hubów eksportowych ropy naftowej Pemexu.

Do tej pory nie ustalono źródła wycieku. W wyniku wybuchu uwolniła się chmura szkodliwych substancji chemicznych, ale według Pemexu sytuacja została opanowana i nie ma zagrożenia dla ludzi. (PAP)

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.