Ruch Kukiz'15 negatywnie ocenia 100 pierwszych dni rządów Prawa i Sprawiedliwości. Nawiązując do szkolnej skali ocen, trzecia siła parlamentu wystawiła rządzącym dwóję z dwoma minusami.

Według wiceszefa ruchu Kukiz'15 Marka Jakubiaka jedyną zrealizowaną obietnicą był program "Rodzina 500 Plus". Martwi go natomiast "socjalne rozdawnictwo". "Pełnymi garściami rozdaje się publiczne pieniądze tworząc niespotykany w historii deficyt. Równolegle, nie myśli się w ogóle o zarabianiu pieniędzy" - dodaje Marek Jakubiak.

Rzecznik ruchu Kukiz'15 Jakub Kulesza odniósł się do wniosku o wotum nieufności wobec ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka. Jego złożenie zapowiedziała na jutro Platforma Obywatelska. Poseł Jakub Kulesza zapowiedział, że jego ugrupowanie - w razie głosowania - będzie "przeciw". "Wiemy, że bez woli PiS, odwołanie żadnego ministra nie jest możliwe. Dodatkowo, partia rządząca ma jeszcze czas, aby skompromitować się o wiele mocniej, niż w przypadku sytuacji z szefostwem Komendy Głównej Policji" - wyjaśnia Jakub Kulesza.

Zapowiadany wniosek o wotum nieufności wobec szefa MSWiA ma związek ze zmianami w kierownictwie policji. Komendant Główny Zbigniew Maj podał się do dymisji po dwóch miesiącach urzędowania. Wyjaśniając swoją decyzję o rezygnacji mówił, że przeciwko niemu szykowana była prowokacja. Mieli ją przygotowywać byli funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji.

Nazwisko Maja pojawia się w postępowaniu prowadzonym przez Prokuraturę Apelacyjną w Łodzi, które dotyczy korupcji. Śledczy podejrzewają, że doszło do szeregu nieprawidłowości w kaliskich instytucjach samorządowych i bezprawnych działań funkcjonariuszy publicznych.