- W głowie się nie mieści, że minister Błaszczak mówi, że nie miał o sprawie pojęcia - stwierdził na antenie TVN24 Ryszard Kalisz. Obecny szef tego resortu jest krytykowany po tym, jak z funkcji komendanta głównego policji zrezygnował insp. Zbigniew Maj.

- Szef MSWiA odpowiada za bezpieczeństwo, za służby mundurowe. Są specjalne komórki, które odpowiadają za ściąganie takich dokumentów (do sprawdzenia kandydata na szefa policji - red.) - dodał były poseł.

- Policja jest rozdygotana. Wszyscy mają zapakowane walizki. To jest bez sensu, że młodzi ludzie są odwoływani tylko po to, żeby na stanowiskach byli "swoi" - tak były podsekretarz stanu w MSWiA Rapacki skomentował zmiany kadrowe po objęciu rządów przez PiS. - To się odbije na wszystkim, przede wszystkim na bezpieczeństwie obywateli - dodał.

- Tak gwałtownych zmian personalnych w służbach nie było - ocenił Rapacki. - Policja jest po to, by służyć obywatelom, a nie partii rządzącej. Wymiana kadry kierowniczej w służbach jest bez sensu, to marnotrawstwo ludzkiego potencjału - tak były podsekretarz stanu w MSWiA skomentował zmiany kadrowe po objęciu rządów przez PiS.