Nie tylko w największych miastach, ale również w mniejszych miejscowościach zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Po raz dwudziesty czwarty odbędzie się zbiórka z której pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu dla oddziałów pediatrycznych i zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów.

W całym kraju zarejestrowanych zostało blisko półtora tysiąca sztabów. Od początku orkiestra jest obecna w Siedlcach. Jak mówi Sebastian Gumiński z Miejskiego Ośrodka Kultury w tym mieście co roku przybywa kwestujących wolontariuszy, a konto fundacji wzbogaca się dzięki Siedlcom o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Poza zbiórką, licytacjami i światełkiem do nieba organizatorzy starają się czymś zaskoczyć uczestników orkiestrowych wydarzeń. W Siedlcach sprawcą niespodzianki będzie Norbi - piosenkarz i prezenter. Najpierw wystąpi na scenie, a później będzie można zagrać z nim w kręgle.

Sztaby orkiestry powstają również w mniejszych miejscowościach. Tam zbiórkę koordynują najczęściej szkoły, instytucje kultury i ochotnicze straże pożarne.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra pod hasłem „Mierzymy wysoko" i kwestuje także w górach. Najwyżej dotrą wolontariusze Karpackiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spotkać ich będzie można w Beskidach, Gorcach, Pieninach i Tatrach.

Kwesty organizowane są też w schroniskach, gdzie przygotowano licytacje, pokazy slajdów i koncerty. W sumie pieniądze do puszek zbierane są dziś w 22-óch schroniskach górskich na terenie Małopolski - między innymi w najwyżej położonym w Polsce schronisku w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, ale też na Hali Gąsienicowej, Kalatówkach, Luboniu Wielkim, Markowych Szczawinach, nad Morskim Okiem, na Ornaku, na Polanie Chochołowskiej, na Turbaczu i pod Trzema Koronami.

Wolontariuszy WOŚP będzie też można spotkać na szlakach, przy wyciągach narciarskich oraz w miejscowościach u podnóża gór

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra również w Stanach Zjednoczonych. W takich ośrodkach jak Chicago pieniądze zbierane są od blisko dwóch tygodni. Na rzecz fundacji Jurka Owsiaka w Wietrznym Mieście zebrano już 10 tysięcy dolarów. W zeszłym roku w Chicago zebrano blisko sto tysięcy dolarów. Organizatorzy liczą, że tym razem podczas różnych licytacji oraz przy pomocy 150 wolontariuszy, którzy będą chodzić z puszkami po mieście na konto Orkiestry trafi jeszcze więcej pieniędzy.

Kolejny raz zbiórka odbędzie się też w Nowym Jorku. W tym mieście na przestrzeni ostatnich 12 lat na konto fundacji wpłynęło pół miliona dolarów. Ponadto w Stanach Zjednoczonych Orkiestra zagra również w Waszyngtonie, Pensylwanii, Connecticut i Denver.

Zbiórka na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy odbędzie się również na Wyspach Brytyjskich. Pieniądze zbierać będzie rekordowa liczba ludzi: 250 wolontariuszy. Przede wszystkim w "polskich" punktach na mapie Londynu: nieopodal polskich sklepów, restauracji i punktów usługowych. "W zeszłym roku zebraliśmy 31 tysięcy funtów. To więcej, niż założyliśmy. Teraz liczymy, że pieniędzy będzie więcej" - mówi Anna Ciecierska z londyńskiego sztabu Orkiestry. Nie zabraknie muzyki. W hali Scala, w północnym Londynie zagrają: Myslovitz, Tabu, czy Daxx & Roxane. Wśród gości znajdą się: Majka Jeżowska, Jarosław Kret i miss Polski 2014 Ewa Mielnicka.