Ryszard Petru krytycznie o słowach Andrzeja Dudy na obchodach 45. rocznicy Grudnia 70'. Lider Nowoczesnej powiedział, że wypowiedź prezydenta przyczynia się do budowania nowych podziałów w Polsce. Prezydent mówił w Gdańsku, że "wstyd mu za III RP, która nie potrafiła skazać sprawców masakry robotników na Wybrzeżu w 1970 roku"

Ryszard Petru krytycznie o słowach Andrzeja Dudy na obchodach 45. rocznicy Grudnia 70'. Lider Nowoczesnej powiedział, że wypowiedź prezydenta przyczynia się do budowania nowych podziałów w Polsce. Prezydent mówił w Gdyni, że "wstyd za III RP, która nie potrafiła skazać sprawców masakry robotników na Wybrzeżu w 1970 roku"

"Andrzej Duda się za dużo wstydzi, a za mało robi" - skomentował tę słowa Ryszard Petru. Jak dodał, rolą głowy państwa jest łączenie, a nie dzielenie Polski na III i IV RP. "Prezydent jest współodpowiedzialny za nasz kraj, a on mówi, że mu za niego wstyd. Panie prezydencie, do roboty" - zakończył lider Nowoczesnej.
Prezydent mówił też, że "Polska, którą cały czas budujemy jest kulejąca". Wskazywał, że do tej pory nie udało się naprawić między innymi wymiaru sprawiedliwości.