Premier Beata Szydło rozpoczęła wizytę w Pradze. Odbywa się tam szczyt państw Grupy Wyszehradzkiej z udziałem prezydent Korei Południowej. Głównymi tematami rozmów mają być: walka z międzynarodowym terroryzmem oraz kryzys migracyjny. W tym kotekście będzie mowa o bezpieczeństwie strefy Schengen. Na lotnisku polska premier spotkała się z szefem węgierskiego rządu Viktorem Orbanem.

Podczas szczytu Grupy Wyszehradzkiej premierzy Polski, Czech, Słowacji i Węgier będą rozmawiać o powstaniu unii energetycznej. Tematem spotkania Grupy Wyszehradzkiej z prezydent Korei ma być szeroko rozumiana współpraca. Jak mówiła dziennikarzom rzeczniczka rządu Elżebieta Witek, należy się spodziewać dyskusji o gospodarce, oświacie i kulturze.

Szefowa rządu będzie też rozmawiać w cztery oczy z prezydent Korei oraz z premierem Czech. Będzie to pierwsze spotkanie Beaty Szydło i Bohuslava Sobotki.
To druga podróż zagraniczna Beaty Szydło. Poprzednio odwiedziła Brukselę, gdzie odbył się szczyt Unii Europejskiej oraz złożyła wizytę w Paryżu. W poniedziałek w stolicy Francji rozpoczęła się światowa konferencja klimatyczna.