Francuska policja opublikowała zdjęcie trzeciego zamachowca ze Stade de France. Jednocześnie policja prosi o pomoc w jego identyfikacji.

Francuska policja opublikowała zdjęcie trzeciego zamachowca ze Stade de France. Jednocześnie policja prosi o pomoc w jego identyfikacji.

Wybuchy przed Stade de France były pierwszymi z całej serii zamachów z 13 listopada z Paryża. Do tej pory media mówiły o trzech eksplozjach o 21.17, 21.19 i 21.53, ale równocześnie informowano, że zamachowców było dwóch. Teraz wiadomo już, że było ich trzech. Przed stadionem wysadzili się Francuz Bilal Hadfi, Syryjczyk Ahmad Almuhammad i trzeci mężczyzna, którego tożsamości nie udało się ustalić. Francuska policja opublikowała zdjęcie trzeciego mężczyzny i poprosiła o pomoc w identyfikacji.

W czasie zamachów na stadionie odbywał się towarzyski mecz Francja-Niemcy. Na trybunach siedział m.in. francuski prezydent Francois Hollande. Prezydent został natychmiast ewakuowany, ale sam mecz dokończono.

Reklama

W zamachach w Paryżu brało udział od 9-10 napastników. Prawdopodobnie jedynym, który ocalał jest 26-letni Salah Abdeslam. Przypuszcza się, że mężczyzna jest w Brukseli, ale niepotwierdzone informacje mówią, że może on być także we Francji.

W zamachach sprzed tygodnia zginęło 130 osób, a ponad 400 zostało rannych. Do ataków przyznało się Państwo Islamskie. Większość zamachowców zginęła na miejscu.