Posłowie ruchu Kukiz'15 chcą, by rząd Beaty Szydło zmienił stanowisko w sprawie przyjmowania przez Polskę uchodźców z Bliskiego Wschodu. Klub przygotował projekt uchwały Sejmu w tej sprawie.

"To nie są dobre pomysły"- ostrzega były wicepremier Tomasz Siemoniak. Wyjaśnia, że jest to wykorzystywanie emocji po tragedii w Paryżu do celów politycznych. "Tutaj potrzeba więcej umiaru i spokoju" - zaznaczył.

Tomasz Siemoniak odniósł się też do sobotnich wypowiedzi ministra do spraw europejskich Konrada Szymańskiego na temat przyjmowani przez Polskę uchodźców z Bliskiego Wschodu.

Początkowo stawiał oni pod znakiem zapytania szybkie przyjęcie przez nasz kraj imigrantów. Później wyjaśnił, że przyjmiemy ich, gdy będą gwarancje bezpieczeństwa. Słowa te padły w kontekście piątkowych zamachów w Paryżu. Jak mówił Siemoniak, to są trudne początki. Dodaje, że nieprzemyślane głosy nie służą dobrze Polsce za granicą. "Sądzę, że to się szybko zmieni i będzie jednolity głos" - powiedział.

W piątek w Paryżu doszło do kilku zamachów terrorystycznych, w wyniku których zginęło co najmniej 129 osób. Około 300 jest rannych. Stan 100 spośród nich jest krytyczny.

W piątkowych zamachach terrorystycznych w Paryżu zginęło ponad 130 osób, około 350 jest rannych.