Most Łazienkowski w Warszawie został otwarty po remoncie wymuszonym pożarem, do którego doszło w lutym. Po otwarciu przeprawy prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz - Waltz przypomniała, że most powstał praktycznie od nowa.

Mówiła o szeregu nowych inwestycji w ostatnich latach w stolicy - Moście Marii Curie-Skłodowskiej, poszerzonym Moście Grota-Roweckiego i drugiej linii metra, które może zastąpić dwie przeprawy, a teraz doszedł do tego "odzyskany Łazienkowski". Jak dodała, stara konstrukcja mostu sprzed pożaru i tak starczyłaby maksymalnie na kilka lat. Nowa ma starczyć na 100.
Wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz podziękował wykonawcom.

- Niektórzy mówią, że to drugi Cud nad Wisłą. Ja myślę, że to przede wszystkim świetni projektanci, świetny wykonawcy, znakomita organizacja i świetna współpraca z miastem - mówił.

Most Łazienkowski jest przejezdny, ale trwają na nim prace. Między innymi na zjeździe na Puławy, który obecnie jest nieczynny. Na razie też przeprawą nie mogą poruszać się piesi, nie ma również przystanków autobusowych. Ponadto, są prowadzone prace związane z odbudową instalacji ciepłowniczej, która zostanie podłączona do konstrukcji. W przyszłym roku powstanie też ścieżka rowerowa. Kontrakt na wykonanie tych prac podpisano do września przyszłego roku, jednak wykonawca zapewnia, że zdąży dwa miesiące wcześniej.