Na Lubelszczyźnie wygrywa PiS. W okręgu lubelskim znane są już nazwiska kandydatów, którzy zasiądą w Senacie. Jak podaje Barbara De Chateau z Obwodowej Komisji Wyborczej w Lublinie - wszyscy senatorowie zostali zgłoszeni przez Komitet Prawa i Sprawiedliwości.

W okręgu wyborczym nr 14 zwyciężył Stanisław Gogacz, w okręgu nr 15 - Grzegorz Czelej. W okręgu nr 16 najwięcej głosów uzyskał Andrzej Stanisławek; drugie miejsce zajął tam Krzysztof Cugowski, a trzecie Stanisław Kieroński.

Znane są też wyniki wyborów do Sejmu z okręgu numer 6, obejmującym dawne, małe województwo lubelskie. De Chateau poinformowała, że zdecydowanie najwięcej głosów uzyskała lista zgłoszona przez komitet wyborczy PiS - 232, 14 tys. głosów. Na listę PO oddano 80, 892 tys. głosów. Trzecie miejsce zajął komitet wyborczy Kukiz15, a czwarte PSL.

Najwięcej głosów zdobyła Joanna Mucha z Platformy Obywatelskiej - 43, 459 tys. Drugie miejsce pod względem liczby oddanych głosów zajmuje jedynka na liście PiS - Elżbieta Kruk, na którą zagłosowało 43,432 tys. mieszkańców Lubelszczyzny. Komisja liczy jeszcze głosy do Sejmu z drugiego okręgu wyborczego w regionie.

Frekwencja wyborcza w okręgu lubelskim wyniosła 51,99 procent.