Partia KORWiN solidaryzuje się z Węgrami. Warszawę przed wyborami odwiedził Adam Mirkoczki - rzecznik prasowy opozycyjnego, antryimigranckiego Jobbiku.

Przemysław Wipler z partii KORWiN w trakcie konferencji prasowej w Sejmie przypomniał, że Węgry szczególnie odczuwają kryzys związany z imigrantami. "Jobbik wspiera politykę Viktora Orbana w zakresie wzmocnienia granic strefy Schengen, co ma też znaczenie dla Polski" - mówi poseł. Obrona granic europejskich to wspólne wyzwanie, dlatego Przemysław Wipler zapowiada, że Węgrzy będą mogli liczyć na wsparcie polityczne jego partii po wyborach. Polityk wyraził też nadzieję, że po wyborach w Grupie Wyszehradzkiej uda się odbudować jedność i wspólnie mówić "nie" dla nielegalnych imigrantów.

Adam Mirkoczki powiedział, że zdaje sobie sprawę, że jego obecność w Polsce przed wyborami parlamentarnymi staje się częścią kampanii i dlatego właśnie odwiedza Warszawę. Jak podkreślił - celem Jobbiku jest rozwiązanie problemu napływu imigrantów, a także obrona Węgier i Europy przed trwającą właśnie inwazją.

Wybory parlamentarne w Polsce odbędą się 25 października.