Dzisiejsza debata będzie miała wpływ na notowania partii centrowych w tym Polskiego Stronnictwa Ludowego - uważa Janusz Piechociński. Prezes PSL-u. mówi, że liczba osób, które nie wiedzą na kogo oddać głos w niedzielnych wyborach jest znaczna.

"Szacuję, że nawet co trzeci wyborca jeszcze się waha" - powiedział Piechociński. Polityk wyjaśnił, że 60 procent wyborców głosuje na szyldy partyjne, wypełniając w ten sposób "rozsadzone emocjami sondaże", natomiast 40 procent Polaków głosuje "w przestrzeni miasta, gminy i powiatu na najbardziej znanego kandydata, i dlatego w końcówce będą - zdaniem Piechocińskiego - dowartościowane partie centrowe z PSL-em na czele.

Piechociński podkreśla, że członkowie PSL-u rozmawiają z ludźmi każdego dnia, nie tylko przed wyborami. "Mamy codzienną debatę, świetnie przygotowanych, sprawdzonych w obywatelskiej służbie samorządowej kandydatów PSL" - powiedział prezes ludowców.

Reklama

Wieczorem druga debata telewizyjna. Wezmą w niej udział liderzy 8 komitetów wyborczych, którzy zarejestrowali listy w całym kraju.