Janusz Palikot i Leszek Miller muszą przeprosić Ryszarda Petru za pomówienie go o to, że jest politykiem wynajętym przez banki. Lider Nowoczesnej PL wytoczył politykom Lewicy proces w trybie wyborczym.Sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie Jacek Bajak zobowiązał Leszka Millera i Janusza Palikota, by na antenach ogólnopolskich stacji telewizyjnych, w porze głównych programów informacyjnych, wyemitowali co najmniej 40-sekundowe materiały zawierające przeprosiny Ryszarda Petru. Ich treści mają być podobne, ale odwołujące się do pomówienia - mówi sędzia Bajak.

Zadowolona z takiego postanowienia sądu była rzeczniczka Nowoczesnej.pl Kamila Gasiuk-Pihowicz. "Jesteśmy po to, aby wyznaczać nowe standardy w polityce, aby rozmawiać o programie, a nie obrzucać się kalumniami" - zaznaczyła.

Reklama

Pełnomocnik Leszka Millera, Liwiusz Laska zapowiedział odwołanie się od postanowienia sądu i dodał, że wyrok zapadł w trybie wyborczym więc w tak szybkim czasie sąd nie mógł dokładnie rozpatrzyć tej sprawy.

Komitet Wyborczy Nowoczesnej.pl żądał również wypłaty zadośćuczynienia w wysokości 20 tysięcy złotych na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej. Ten wniosek został jednak odrzucony.