Prezes PiS nazwał "krainą absurdu" wypowiedzi polityków opozycji w sprawie jego nocnego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą.

Ambasador Rosji powinien usłyszeć historyczną prawdę - uważa prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem, trzeba mu w sposób dyplomatyczny i zdecydowany powiedzieć także o roli Związku Sowieckiego w wywołaniu II Wojny Światowej. W ten sposób lider PiS odniósł się do wypowiedzi rosyjskiego dyplomaty,że "Polska ponosi współodpowiedzialność za wybuch II wojny światowej". Nie jest winą Polski, że Rosja prowadzi politykę ekspansji i wybrała imperialną opcję - powiedział Kaczyński w Polskim Radiu Koszalin. Dodał, że konsekwencją obecnej sytuacji są niedobre stosunki z Rosją. W żadnym razie nie życzę sobie złych stosunków z Rosją, wolałbym, żeby były dobre, ale jest tak, jak jest i nie powinniśmy się wyłamywać z solidarności Zachodu - powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS nazwał "krainą absurdu" wypowiedzi polityków opozycji w sprawie jego nocnego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą. Powiedział, że to normalne i nie ma nic złego w tym, że szef partii , która wysunęła kandydaturę Dudy, spotyka się z nim . Dodał , że była to prywatna rozmowa. Kaczyński podkreślił, że każdy obywatel Polski, pomijając wyjątkowe okoliczności, ma prawo spotkać się z innym obywatelem. Komentarze opozycji prezes PiS uznał za absurd i "liczenie na to, że poprzez media da się ludziom wmówić wszystko, że najoczywistsza sprawa jest czymś niedopuszczalnym czy zgoła skandalem". Spotykam się od czasu do czasu z prezydentem i to jest najnormalniejsze na świecie. Byłoby nienormalne, gdybym się nie spotykał - powiedział Jarosław Kaczyński. Zdaniem premier Ewy Kopacz, spotkanie Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim świadczy o braku samodzielności prezydenta. Od wielu tygodni szefowa rządu bezskutecznie apeluje do prezydenta o zwołanie Rady Gabinetowej.