Komitet Wyborczy .Nowoczesna PL Ryszarda Petru zapewnia, że finansuje swoją kampanię zgodnie z przepisami prawa. To odpowiedź tego ugrupowania na oskarżenie Przemysława Wiplera z partii KORWiN, który złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Ryszarda Petru.

"Kampania wyborcza KW Nowoczesnej jest finansowana wyłącznie poprzez wpłaty dokonywane ze środków Funduszu Wyborczego partii. " - zapewnia pełnomocnik komitetu Miłosz Hodun.

Według posła partii KORWiN Przemysława Wiplera, do 10 września Ryszard Petru zbierał przez Internet pieniądze na rachunek swojej fundacji, a nie partii. Do wpłat służył specjalny formularz, umieszczony na stronie partii ".Nowoczesna PL". Według posła, korzystający z tego formularza, przeświadczeni byli, że wspierają partię, a nie prywatną fundację Ryszarda Petru.

Przemysław Wipler uważa, że mogło w związku z tym dojść do "niekorzystnego rozporządzenia mieniem, polegającego na przekazaniu pieniędzy na prowadzenie kampanii wyborczej podmiotowi (fundacji), który w okresie kampanii w ogóle nie ma prawa kampanii wyborczej prowadzić."