Rząd odpowiada na zarzuty Ryszarda Petru. Lider Nowoczesnej PL mówił o pięciu niezrealizowanych obietnicach premier Ewy Kopacz.

Rzecznik rządu Cezary Tomczyk odpiera oskarżenia Ryszarda Petru dotyczące niezrealizowania obietnic dotyczących między innymi nowelizacji ordynacji podatkowej, prawa budowlanego, czy poprawy sytuacji w górnictwie. Podkreślił, że Rada Ministrów przyjęła założenia ordynacji podatkowej w marcu, a w czerwcu weszła w życie nowelizacja prawa budowlanego i trwają prace nad utworzeniem kodeksu budowlanego. Wskazał też, że rząd przyjął dokument o nazwie "Śląsk 2.0", na mocy którego do regionu trafi ponad 120 miliardów złotych.

Marcin Kierwiński z kancelarii premiera odpowiedział, że chybiony jest też zarzut niewyeliminowania tak zwanego "jedzenia śmieciowego" z polskich szkół i braku działań zmierzających do zapewnienia solidarności energetycznej w Europie. Marcin Kierwiński podkreśla, że bezpodstawnych oskarżeń nie można pozostawić bez odpowiedzi.

Cezary Tomczyk przypomniał, że dziś mija rok, od kiedy prezydent Bronisław Komorowski powierzył Ewie Kopacz misję tworzenia rządu. Podkreślił, że to dobry moment, żeby "chwalić się dobrymi zmianami" i realizacją 95 procent zapowiedzi z expose.