Andrzej Duda zapewnia, że zrobi wszystko, by zrealizować obietnice z kampanii wyborczej. Prezydent powiedział, że nie były to puste deklaracje, ale stanowiły one umowę zawartą z Polakami.

Andrzej Duda odwiedza dziś województwo podlaskie. Prezydent w czasie swojego wystąpienia w Sokółce podkreślał, że deklaracje z kampanii były umową z wyborcami, a on będzie się starał tę umowę zrealizować. "Także w tej formule (...) czynienia wszystkiego, by w Polsce odbudowywać wspólnotę, przywracać godność tym, którzy są w trudnej sytuacji" - tłumaczył Andrzej Duda. "Wierzę, że te 5 lat mojej prezydentury do tego się przyczyni" - zakończył.

Obecnie prezydent odwiedza Bohoniki. Tam, w zabytkowym meczecie, ma spotkanie z przedstawicielami społeczności tatarskiej w Polsce.

Następnie, na cmentarzu parafialnym w Suchowoli ( ok. godz. 16.00) Andrzej Duda ma złożyć kwiaty na grobie rodziców błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Na zakończenie wizyty prezydenta w woj.podlaskim planowane jest spotkanie z mieszkańcami Moniek.