Nawet 200 tysięcy gości spodziewają się organizatorzy Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show w Radomiu. Impreza, która odbędzie się w najbliższy weekend, jest największą tego typu w Polsce i jedną z ważniejszych w Europie.

Na miejscu są już piloci m.in. z Hiszpanii i z Włoch. Turyści zaczną przyjeżdżać jutro. Miasto jest gotowe na ich przyjęcie dzięki gościnności radomian, którzy wzięli udział w akcji "Wynajmij mieszkanie na Air Show" przekonuje Krzysztof Ninard z Centrum Informacji Turystycznej.

Wciąż-szukając zakwaterowania- dzwonią ludzie z całej Europy, ale także ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Chin czy Japonii.

W Radomiu miejsc w hotelach nie ma już od kwietnia, dlatego wielu gości będzie zmuszonych nocować w miastach oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów, np. w Kozienicach czy Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Jeden z mieszkańców wynajmie swoje mieszkanie Amerykanom. Będą mieli do dyspozycji trzy pokoje. Gospodarz zadbał o to, by czuli się komfortowo, tak jak w domu. Podobnie zrobiło ponad 100 innych radomian, którzy przyjmą pod swój dach głównie obcokrajowców.

Podczas dwudniowej imprezy swój kunszt zaprezentują piloci 10 zespołów akrobacyjnych. W sumie w powietrzu znajdzie się ponad 250 samolotów w barwach 20 państw.