Polityka zagraniczna jest jak kierowanie dużym masowcem, a nie małą łódką: tu się nie zrobi nagłego zwrotu przez rufę - mówił w TVN24 Krzysztof Szczerski, minister w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy.
Reklama

W "Faktach po Faktach" Szczerski zaznaczył, że polska polityka zagraniczna wymaga korekty, a nie rewolucji. "Prezydent mówił wielokrotnie, że rewolucje w polityce zagranicznej się nie udają, udają się korekty, czasem nawet głębokie" - zaznaczył Szczerski. I dodał: "Tu się nie zrobi nagłego zwrotu przez rufę, do zmian potrzeba nowego kursu, który obiera się za pomocą korekty".

Prezydencki minister podkreślił też, że jest jednak polityka zagraniczna, dlatego liczy na współpracę z rządem, a po stronie Pałacu nie ma intencji do tarć i sporów. "Ważne jest to, żebyśmy wszyscy zrozumieli, że to jest wartość dla polityki zagranicznej, jeżeli możemy ją prowadzić na dwóch fortepianach, jeśli możemy w pewien sposób harmonijny przypisywać role prezydentowi, rządowi, jeśli to się zgra, to to jest zasób polskiej polityki zagranicznej, to jest atut" - powiedział Szczerski.