"To pułapka, którą PO zastawia na nowy rząd" - tak o sytuacji w górnictwie mówi Prawo i Sprawiedliwość. Zdaniem PiS Platforma Obywatelska realizuje program wyborczy kosztem Śląska.

Poseł Piotr Naimski ostrzegł na konferencji prasowej, że za dwa miesiące może zabraknąć pieniędzy na wypłaty dla górników. Jak mówił - spółki węglowe zaciągają nowe długi, w przedpłatach sprzedając węgiel, i wydają je na bieżące potrzeby, czyli przede wszystkim na pensje dla górników. Takie działania - jego zdaniem - prowadzą do zapaści finansowej.

Poseł PiS podkreślił, że Katowicki Holding Węglowy ma pieniądze na wypłaty tylko na następne dwa miesiące. "Wszystko to jest pułapką, którą zastawia Platforma Obywatelska na kolejny rząd, ten rząd, który będzie tworzony po wyborach październikowych" - powiedział. Wyjaśnił, że po wyborach, na Śląsku będą kłopoty z wypłatą pensji. Dodał, że oskarżać się będzie o to nowy rząd. "Nie dopuścimy do tego, żeby kolejny rząd był obarczony tą katastrofą, którą Platforma szykuje dla Śląska" - powiedział. Jednocześnie zaapelował do premier Ewy Kopacz o działania, które mogłyby zapobiec zapaści finansowej na Śląsku.