Prezydent Bronisław Komorowski i premier Ewa Kopacz spotkali się z posłami i senatorami PO. Prezydent przekonywał też do swojej kandydatury parlamentarzystów Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Reklama

Poseł i szef gabinetu politycznego premiera, Marcin Kierwniński powiedział IAR, że w Platformie Obywatelskiej jest duża mobilizacja. Wsparcie Bronisława Komorowskiego jest naturalne dla parlamentarzystów PO. Zdaniem Marcina Kierwińskiego wyniki pierwszej tury wyborów mobilizują nie tylko polityków, ale także sympatyków tej formacji.

Mobilizację w szeregach koalicji zapowiada też Stefan Niesiołowski. Poseł powiedział, że Bronisław Komorowski był w dobrej formie i jest dobrej myśli, przed kolejną turą wyborów. Według Stefana Niesiołowskiego wśród parlamentarzystów PO jest duża mobilizacja.

Trwa kampania przed drugą turą wyborów prezydenckich. Urzędujący prezydent zaprezentował dziś nowe hasło: „Komorowski - prezydent naszej wolności”. Kandydat PiS, Andrzej Duda, spotkał się z wyborcami w Kruszwicy, Radziejowie i Aleksandrowie Kujawskim w województwie kujawsko-pomorskim.