Piotr Glinkowski ze Stadionu wyjaśnia, że w zeszłym roku podatnik już nie musiał się dokładać do funkcjonowania obiektu. Gdyby nie fundusz inwestycyjny w wysokości 700 tysięcy złotych, bilans finansowy byłby na zero. Tymczasem powstała strata operacyjna, która została przerzucona na ten rok.
Prawdopodobnie jeszcze w maju zostanie podpisana umowa ze sponsorem tytularnym. Spółka PL2012+ przekonuje, że jeżeli uda się tę umowę sfinalizować to będzie to największy sponsoring sportowy w historii Polski.

Reklama

Piotr Glinkowski powiedział, że tylko w 2014 roku na Stadionie Narodowym było ponad 500 imprez - 28 wydarzeń stadionowych, 369 imprez biznesowych i 127 wydarzeń społecznych. W sumie obiekt odwiedziło 1,8 miliona ludzi.
Już za kilka dni na Stadionie Narodowym rozegrany zostanie finał Ligi Europejskiej. W planach są też dwa koncerty: Violetty i AC/DC. Będą też mecze piłkarskiej reprezentacji Polski, ma też zostać rozegrany supermecz, podczas którego zmierzą się dwie drużyny - z Anglii i Hiszpanii.