Eksperci będą prowadzili badania w związku z zawaleniem się części sufitu na Dworcu Wschodnim w Warszawie. Do tego zdarzenia doszło w sobotę.

Rzecznik PKP Katarzyna Mazurkiewicz wyjaśnia, że zespół ekspertów dokona oceny stanu około 70 dworców w całej Polsce, które zostały zmodernizowane po 2011 roku. Inspekcje będą prowadzone do jutra, więc pod koniec tygodnia, wyjaśnia Katarzyna Mazurkiewicz, będą znane ich wyniki.

Rzecznik PKP tłumaczy, że specjaliści ustalają też przyczynę oberwania sufitu na Dworcu Wschodnim i kontrolują jego inne części. Wyniki kontroli mają być znane również pod koniec tygodnia.
Na razie część hali została ogrodzona ale po południu udrożniony zostanie fragment tunelu z hali głównej do peronów tak, by podróżni mogli łatwiej poruszać się po dworcu.


Reklama

Dworzec Wschodni został wyremontowany przed Euro 2012. Inwestycja kosztowała 60 milionów złotych. Koszty remontu około 70 metrów kwadratowych sufitu na razie są nieznane ale pokryje je wykonawca, ponieważ dworzec jest na gwarancji.