Ksiądz Józef Kloch odchodzi ze stanowiska rzecznika prasowego Episkopatu Polski. W rozmowie z IAR tłumaczy, że upłynęła jego kadencja, która zwyczajowo trwa 5 lat, choć można ją przedłużać.

Jego następca zostanie wybrany w czerwcu. Do tego czasu ksiądz Józef Kloch ma przedłużona kadencję. Rzecznikiem prasowym jestem dwanaście lat, to bardzo długo - mówi. Porównuje ten przedział czasu do okresu edukacji od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ukończenia szkoły średniej. „W tym czasie wybrano czwartego prymasa, czwartego sekretarza generalnego Episkopatu Polski, trzeciego przewodniczącego Episkopatu Polski, potrzebny jest i nowy rzecznik prasowy”- dodaje ksiądz Józef Kloch.

Po zakończeniu pracy rzecznika pozostanie w Warszawie. Będzie kontynuował prowadzenie zajęć na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego na Wydziale Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa. Będę się dzielił swoim doświadczeniem ze swoimi studentami- podkreśla.
O odejściu z Episkopatu Polski rozmawiał już w styczniu ze swoim biskupem diecezjalnym z Tarnowa, jak i z biskupami z prezydium Episkopatu Polski.