We Francji pod młotek trafią pamiątki po ludziach związanych z show-biznesem, a także... fragment Wieży Eiffla. To eksponaty wystawione przez znany paryski dom aukcyjny Drouot.

Na aukcję trafiło ponad trzysta eksponatów związanych głównie ze znanymi postaciami francuskiej estrady - ale nie tylko. Można będzie kupić na przykład nagrodę MTV Award przyznaną Madonnie czy gitarę dedykowaną kompozytorce i piosenkarce amerykańskiej Lanie Del Rey.

Na 15 do 20 tysięcy euro wyceniono trwający dwie i pół minuty nieznany dotąd czarno-biały film z pierwszym castingiem Brigitte Bardot, pochodzącym z początków lat 50. Na taśmach znajdują się także nagrania z jednego z pierwszych koncertów, jakie dał :dinozaur francuskiego rocka” Johnny Hallyday a także z występu Jacquesa Brela. Organizatorzy aukcji są pewni, że znajda się chętni do kupna stroju, jaki nosił na miesiąc przed śmiercią legendarny, cieszący się niesłabnącą popularności wśród kolejnych pokoleń wielbicielek francuski piosenkarz Claude Francois, w swoim ostatnim występie na scenie.

Na aukcji będzie też można kupić fragment zdemontowanych, pochodzących z początków XX wieku kręconych schodów z Wieży Eiffla, które stały w ogrodzie kompozytora Guy Beart’a.