Dojdzie do niego jeśli dziś do godziny 15-tej minister rolnictwa Marek Sawicki nie odpowie pozytywnie na zgłaszane przez protestujących postulaty. Uczestnicy blokady w Zdanach mówią reporterowi Informacyjnej Agencji Radiowej, że są zdeterminowani i jeśli taki będzie sygnał wyruszą ciągnikami w kierunku stolicy. Dziś do Zdan mają przyjechać ciągnikami uczestnicy innych blokad we wschodniej Polsce. Sławomir Izdebski zapowiadał rano w radiowej Jedynce, że może się tam zgromadzić nawet 400 pojazdów.
Droga krajowa numer 2 w podsiedleckich Zdanach zablokowana jest już od ponad tygodnia. Na tej samej trasie rolnicy stoją również w w Międzyrzecu Podlaskim. Ponadto w sposób ciągły zablokowana jest 19-tka w Zabłudowie niedaleko Białegostoku oraz na skrzyżowaniu z drogą numer 63 w w Radzyniu Podlaskim. Od wczoraj rolnicy blokują także krajową ósemkę w miejscowości Porosły na Podlasiu.
Kilkugodzinne protesty na drogach zaplanowano dziś min. w Szczuczynie, Dybowie koło Sokołowa Podlaskiego i Nowym Mieście Lubawskim.