Nigeria: Boko Haram spaliło miasto, jest ponad sto ofiar

8 stycznia 2015

W nigeryjskim mieście Baga rebelianci Boko Haram zabili co najmniej sto osób. Ekstremiści spalili całe miasto, położone na północnym wschodzie kraju.

Według lokalnych władz, Baga, licząca około 10 tysięcy mieszkańców, "praktycznie przestała istnieć". W sobotę armia rządowa opuściła bazę wojskową, mieszczącą się w tym mieście. Boko Haram kontroluje jeszcze 16 okolicznych miejscowości, w sumie około 70 procent powierzchni stanu Borno.

Od 2009 roku muzułmańska sekta prowadzi ofensywę wojskową w Nigerii, dążąc do przekształcenia jej w państwo islamskie. Walki sprawiły, że co najmniej półtora miliona osób straciło dach nad głową. W zeszłym roku z rąk ekstremistów zginęło ponad 2 tysiące ludzi.

Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png