W 2015 roku do Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego dołączą żołnierze z Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Grecji, Hiszpanii i Turcji. Liczba narodowości stacjonujących w Szczecinie zwiększy się do 20 państw.

Pojawienie się sześciu nowych członków w Koszarach Bałtyckich jest związane ze zwiększeniem gotowości bojowej jednostki - powiedział rzecznik prasowy podpułkownik Wojciech Wiśniewski: "Przyłączenie nowych członków jest procesem legislacyjnym, który może potrwać kilka miesięcy. Liczymy, że do połowy roku personel trafi do koszar". Oznacza to, że w Korpusie będzie stacjonowało 450 osób, czyli dwukrotnie więcej niż obecnie.

Na przełomie 2015 i 2016 roku planowane jest dołączenie Finlandii. W 2016 roku Korpus NATO w Szczecinie ma osiągnąć pełną gotowość operacyjną i być zdolnym do dowodzenia podległymi formacjami. Oznacza to, że czas reagowania skróci się ze 180 dni do 90 dni lub mniej, w zależności od tego do której kategorii gotowości jednostka zostanie przygotowana.
Do końca 2018 roku Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni ma być gotowy do dowodzenia komponentami połączonymi czyli jednostkami morskimi i powietrznymi.