Idźcie do wyborów i zmieńcie Polskę - apelowała w Radomiu premier Ewa Kopacz. W drugiej turze o stanowisko prezydenta miasta walczą kandydaci - Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.

Na zakończenie samorządowej kampanii wyborczej szefowa rządu przyjechała do rodzinnego miasta, by wesprzeć kandydata PO - posła Radosława Wikowskiego. Ewa Kopacz zachęcała do obywatelskiej aktywności, nie tylko radomian. " Pójdźcie do wyborów i zagłosujcie za tą zmianą. Pójdźcie, bo w przeciwieństwie do naszych oponentów, wiecie, że Polska - i takie miasta jak Radom- to kraj demokratyczny. To kraj, w którym dzisiaj swoim głosem możecie zmieniać rzeczywistość"- przekonywała premier Kopacz.

Zdaniem szefowej rządu radomianie oczekują zmian, przede wszystkim zmniejszenia ponad 20- procentowego bezrobocia. Gwarantem poprawy sytuacji ma być Radosław Witkowski, poseł PO, kandydat na prezydenta miasta.

Dziś podczas konwencji poparcia udzieli mu także m.in. wojewoda mazowiecki Jacej Kozłowski i prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.