Palikot: Jeszcze dwa tygodnie rozmów programowych z SLD

Janusz Palikot i Leszek Miller
Janusz Palikot i Leszek MillerAgencja Gazeta / Fot. Sławomir Kamiński Agencja Gazeta
31 lipca 2014

Janusz Palikot ciągle ma nadzieję na zjednoczenie lewicy. Lider Twojego Ruchu zapowiedział w radiowej Jedynce, że rozmowy programowe z SLD potrwają jeszcze dwa tygodnie.

Obecnie negocjacje dotyczą list do sejmików wojewódzkich. Zdaniem Palikota, potrzebne jest jednak szersze porozumienie, bo inaczej do władzy dojdzie prawica, co - w jego opinii - jest zagrożeniem dla fundamentalnych wartości. Lider Twojego Ruchu uważa, że ewentualna koalicja PiS-u i Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego byłaby antydemokratyczna, antyeuropejska i antyświecka. 

Palikot mówił, że rozmowy programowe mają potrwać do 15 sierpnia. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, Twój Ruch wystawi samodzielne listy do sejmików wojewódzkich w najbliższych wyborach samorządowych. Dziś ma je zatwierdzić.

Otwarta pozostaje nazwa ewentualnej nowej siły na lewicy. Lider Twojego Ruchu uważa, że oba ugrupowania powinny pozostać przy swoich szyldach, ale jest otwarty też na inne koncepcje. Tym bardziej, że - jak mówił - między SLD a jego ugrupowaniem nie ma fundamentalnych różnic. 

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.