- Duża część ludzi rozumuje w następujący sposób: PiS to są świry, a PO to nie-świry, nie będę głosował na świrów, będę głosował na nie-świrów. Ale teraz jest tak, że PiS pozostaje – świry, a Platforma – to cynicy - powiedział w TVP Info Andrzej Olechowski.

- Platforma nie daje powodów, aby być do niej przywiązanym. Nie budzi już emocji. Duża część ludzi rozumuje w następujący sposób: PiS to są świry, a PO to nie świry, nie będę głosował na świrów, będę głosował na nieświrów. Ale teraz jest tak, że PiS pozostaje – świry, a Platforma – to cynicy. Te taśmy spowodowały, że jak ma się wybór między świrami a cynikami, to się myśli: na miły Bóg nie mogę głosować ani tu, ani tu. Ja dużo tego typu świadectw słyszałem – mówił Andrzej Olechowski, gość programu „Dziś wieczorem”

Olechowski podkreślił przy tym, że "czy jest Donald Tusk, czy go nie ma, to Platforma jest w okropnej, bardzo trudnej, sytuacji. Ewidentnie jest wielkie rozczarowanie i rozgoryczenie jeśli chodzi o PO, wśród jej wyborców". - I sądzę, że nawet sondaże nie oddają tego tak mocno, jak to jest w rzeczywistości w społeczeństwie - dodał.