Agnieszka F., czyli siostra Bernadetta, skazana na dwa lata więzienia za znęcanie się nad podopiecznymi w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym Zgromadzenia Sióstr Boromeuszek w Zabrzu, wycofała zażalenie na decyzję o jej aresztowaniu i w specjalnym oświadczeniu przeprosiła za swoje czyny - informuje TVN24.
Reklama

Oświadczenie odczytał w gliwickim Sadzie Okręgowym pełnomocnik Agnieszki F. mec. Michał Kleim (sąd miał zdecydować czy Agnieszka F. pozostanie w więzieniu) - poinformował TVN24. Wcześniej zakonnica uchylała się od odbycia kary - do więzienia trafiła, ponieważ minął okres odroczenia kary ze względu na jej stan zdrowia.

Agnieszka F. w latach 1991-2007 pełniła rolę dyrektora Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Boromeuszek w Zabrzu, w którym prowadzono dom dziecka oraz opiekowano się chorymi i biednymi dziećmi z całego miasta. Sąd skazał ją na dwa lata bezwzględnego więzienia za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad wychowankami, podżeganie ich do aktów pedofilskich i nakłanianie dzieci do przemocy fizycznej.