Główne amerykańskie gazety odnotowały ujawnienie taśm z nagraniami słów ministra Radosława Sikorskiego o sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi. Dziennik "New York Times" napisał, że pogłębiający się kryzys grozi upadkiem rządu Donalda Tuska.

W Stanach Zjednoczonych informacja o słowach Radosława Sikorskiego nie należała do najważniejszych. Niektóre gazety oraz portale internetowe odnotowały jednak wypowiedź polskiego ministra. Dziennik "New York Times" ocenił, że Sikorski dyskredytował sojusz z USA używając wulgarnych słów. Gazeta zauważyła, że wraz z ujawnieniem wypowiedzi szefa dyplomacji, polska afera podsłuchowa wkroczyła w bardziej alarmującą fazę bo dotyka kwestii bezpieczeństwa narodowego w momencie, gdy Polska opowiada się za ostrą reakcją zachodu na działania Rosji we wschodniej Ukrainie.

Słowa Sikorskiego najbardziej wyeksponował portal internetowy "Huffington Post", który pod zdjęciem polskiego ministra umieścił dosadny cytat z jego wypowiedzi. Magazyn "Time" informując o ujawnieniu nagrań przez Wprost zauważył, że szef polskiej dyplomacji w przeszłości popierał Stany Zjednoczone ale później stał się krytyczny wobec amerykańskich władz.

Inne ważniejsze media w zasadzie nie komentowały słów ministra Sikorskiego ale zamieściły fragmenty depeszy agencji Associated Press z Warszawy z krótkim opisem kryzysu wywołanego przez publikację podsłuchanych rozmów