Eurodeputowany PO Jacek Saryusz-Wolski na antenie TVN24 pytany o to, czego oczekuje od przemówienia Baracka Obamy, który 3 czerwca rozpoczyna wizytę w Polsce stwierdził, że nie spodziewa się deklaracji na temat zniesienia wiz dla Polaków wyjeżdżających do USA. Saryusz-Wolski stwierdził jednocześnie, że Amerykanie powinni "przyjść do nas i poprosić, aby dać nam wizy".

- Stajemy się ważni ze względu na geopolitykę, która kiedyś była naszym przekleństwem. Ta geopolityka i mądra polityka zagraniczna sprawia, że waga Polski rośnie - mówił na antenie TVN24 o wizycie Obamy w Polsce Saryusz-Wolski. Zastrzegł jednak przy tym, że nie powinien być to powód do popadania w megalomanię "podszytą ukrywanym kompleksem niższości". - Realistycznie jednak oceniając, nasza rola rośnie - podsumował.

Czy podczas wizyty Obamy padnie deklaracja na temat rozmieszczenia amerykańskich wojsk w Polsce? - Może to być ukryte między wierszami, gdyby tak było, byłoby dobrze - ocenił Saryusz-Wolski zdaniem którego wojska NATO w Polsce powinny być wzmocnione. Eurodeputowany PO zastrzegł przy tym, że Sojusz tym chętniej będzie pomagał Polsce im silniejsza będzie Polska armia. - Im więcej my zrobimy, tym lepiej nas potraktują - wyjaśnił.